Ambasador PSTB

 

Kim jest Ambasador PSTB? To przede wszystkim Człowiek o wielkim sercu i otwartym umyśle.
Znany, ceniony i lubiany. Człowiek, który w którymś momencie swojego życia zobaczył PSTB. Może nasze szkoły, może publikacje, może badania, a najczęściej- poznał po prostu któregoś z naszych podopiecznych. Poznał i uznał, że praca jaką PSTB wykonuje, zasługuje na jego wsparcie. Zasługuje na to, by jak najwięcej osób pracę to poznało. I dlatego właśnie Człowiek ten stał się naszym Ambasadorem.

Z dumą i wdzięcznością przedstawiamy Ambasadorów PSTB:

 

Joanna Concejo – to światowej sławy polska ilustratorka i autorka książek wizualnych.

zobacz więcej  

 

 

Mariusz Bonaszewski – wybitny aktor teatralny i filmowy.

zobacz więcej

   

 

Beata Sabała-Zielińska – dziennikarka Radia Zet, autorka książek o tematyce górskiej i podhalańskiej.  “Zakopane odkopane, czyli lekko gorsząca opowieść góralsko-ceperska”, “Zakopane nie ma przebacz!”, “Radioaktywna Sabała, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego”, “Jak wysoko sięga miłość” oraz “Dom bez adresu. Pięć Stawów”. Od kilku lat pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie prowadzi rozgłośnię studencką UJOT FM.

zobacz więcej

   

 

Krzysztof Wałecki  – polski muzyk rockowy, wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Frontman zespołu Oddział Zamknięty, lider formacji Vintage i V2

zobacz więcej

   

 

Kamila Kajak-Mosejcuk – tancerka i osobowość medialna; złota, srebrna, brązowa medalistka na Mistrzostwach Świata, Europy i Polski; znana również z występów w programie „Taniec z gwiazdami”.

zobacz więcej

 

 

Karolina Leszko – niezwykle utalentowana wokalistka jazzowa.  Znana przede wszystkim z telewizyjnych programów muzycznych The Voice of Poland ( 2011, 2015) , Must be the Music (2014) oraz THE FOYR (2010) oraz występu z Michaelem Buble w Krakowie.

zobacz więcej

   

 

Monika Biederman-Pers – sopran, aktorka scen muzycznych- m.in. Opery Krakowskiej i…. ratownik medyczny.

zobacz więcej

 

 

Alicja Szkamruk – aktorka, logopeda medialny, psycholog w rozwoju mowy dziecka, trener personalny.

zobacz więcej

 

Witold Szczepan Romanowski – inż.budownictwa, wieloletni Radny Rady Warszawy

Monika Ambroziak – polska aktorka teatralna, musicalowa, telewizyjna i filmowa, piosenkarka.

 

 

Bartosz Porczyk – polski aktor teatralny i telewizyjny, w latach 2006-2016 aktor Teatru Polskiego we Wrocławiu, od października 2016 aktor Teatr Studio.

Izabella Bukowska-Chądzyńska – polska aktorka teatralna, filmowa, dubbingowa i radiowa, prezenterka telewizyjna.

 

Joanna Concejo - światowej sławy polska ilustratorka i autorka książek wizualnych. Studiowała na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od 1998 roku mieszka we Francji. W 2002 roku została zaproszona do udziału w Busan Biennale w Korei. Od tego czasu jej prace pokazywane są na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych (m.in. we Włoszech, Francji, Anglii, Iranie, Portugalii). Współpracuje m.in. z Le Petit Atelier de Paris oraz z włoskimi szkołami ilustracji – Ars in Fabula (Macerata) i Scuola Internazionale d'Illustrazione di Sàrmede.

Jest autorką ilustracji i prac graficznych do kilkunastu książek, które ukazują się regularnie we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii, a także w Polsce. Za ilustracje do książki Marka Bieńczyka Książę w cukierni otrzymała tytuł „Najlepsza Książka Roku 2013” w kategorii grafika (nagroda polskiej sekcji IBBY), natomiast za ilustracje do "Zgubionej duszy", otrzymała wraz z Olgą Tokarczuk wyróżnienie Bologna Ragazzi Award 2018 w kategorii Fiction. Jest też autorką picturebook`ów, m.in. "Kiedy dojrzeją porzeczki", wydanego w 2017 r.

Autorka bloga wizualnego: http://joannaconcejo.blogspot.com/?m=1

Mariusz Bonaszewski jest bez wątpienia jednym z najbardziej utalentowanych, współczesnych, polskich aktorów. Urodził się w Koszalinie 26 sierpnia 1964 roku. Zadebiutował w 1986 roku epizodyczną rolą w "Maskaradzie", filmie w reżyserii Janusza Kijowskiego.

W 1988 roku uzyskał dyplom warszawskiej PWST. Zaraz po studiach związał się z warszawskim Teatrem Dramatycznym (aż do 1997 roku), w którym zagrał wiele znaczących ról, m.in. Orestesa w "Ifigenii w Taurydzie" (1989), Anioła w sztuce "Moskwa - Pietuszki" (1989), Łukę w "Na dnie" (1990), Młodzieńca i Męża w "Nie-Boskiej komedii" (1991), Jakuba w "Jak wam się podoba" (1996) czy Orestesa w "Elektrze" (1997).

Jedną z najważniejszych ról okazał się Konstanty Trieplew w "Mewie" (1991) w reżyserii A. Domalika realizowanej w Teatrze Dramatycznym. Jak napisał Andrzej Wanat, Bonaszewski był "wrażliwy, nerwowy, frustrujący, zbuntowany przeciwko rutynie starszych i obyczajom matki" ("Teatr", 1992/1). W 1992 roku zagrał rolę, o której zwykle marzą aktorzy - Hamleta. Mimo że przedstawienie nie zostało przychylnie ocenione przez krytykę, jednak bardzo podobało się publiczności. Mariusz Bonaszewski stał się dzięki niemu idolem nastolatków.

Ważnym etapem w życiu aktora była współpraca z Teatrem Polskim we Wrocławiu, a przede wszystkim z wybitnym reżyserem Jerzym Jarockim, który obsadził go w roli Fryderyka Wettera w "Kasi z Helibronu" (1994) oraz roli tytułowej w "Płatonowie" (1996). Krytycy docenili zwłaszcza tę drugą, wskazując na wszechstronność aktora, niepoprzestającego na jednostronności postaci, lecz ukazującego jej skomplikowaną osobowość. Współpraca z Jarockim zaowocowała też rolami Superiusza i Internowanego w spektaklu "Historia PRL wg Mrożka" (1998).

Od 1997 roku został aktorem stołecznego Teatru Narodowego, gdzie miał możliwość zaprezentowania swych umiejętności w najbardziej interesujących spektaklach tej sceny. Zagrał tu m.in. Piotra Wysockiego w "Nocy listopadowej" (1997), Stefana Dedalusa w "Nowym Bloomsalem" (1999), Nosa w "Weselu" (2000), Leonarda w "Nie-Boskiej komedii" (2002).

W roku 2001 Bonaszewski zagrał główną rolę w budzącym wiele emocji spektaklu "Oczyszczeni" realizowanym przez wrocławski Teatr Współczesny i warszawski Teatr Rozmaitości. Tinker, psychopatyczny, znęcający się nad swoimi pacjentami pseudolekarz grany przez niego był - jak to określił Tomasz Cyz, "zamknięty w dziwnym, złamanym sposobie chodzenia: niosący w ciele jakieś niebezpieczeństwo i pęknięcie." ("Didaskalia", 2002/2). Inni mówili o wyjątkowo odważnej grze aktorskiej.

Bonaszewski zagrał też wiele interesujących ról w Teatrze Telewizji np. Cyngę w "Bezimiennym dziele" (1988), tytułowego "Małego Księcia" (1994), Adriana w "Grze kłamstw" (1995), Koromysłowa w "Katarzynie" (1996), Myszkina w "Sonacie Petersburskiej" (1997), porucznika Gregory'ego w "Śledztwie" (1997), Jonasa w sztuce "Miłość to takie proste" (1999), Księdza Negri w "Beatyks Cenci" (2001), Axela Rexa w "Śmiechu w ciemności" (2003).

Zagrał w takich filmowych produkcjach jak:  "Świetło odbite", "Zakład", "Śmierć dziecioroba", "Nocne ptaki", "Deszczowy żołnierz", "Łóżko Wierszynina", "Wrota Europy", "Jak narkotyk", "Na plebanii w Wyszkowie 1920" oraz "Metanoi". Od czasu do czasu Bonaszewski wzbogaca swą osobą obsadę seriali telewizyjnych. Zagrał Kazimierza Spychałę w "Sławie i chwale" , polonistę Mikołaja Targosza w "Klasie na obcasachPotockiej, tytułową rolę w serialu Trzosa-Rastawieckiego "Marszałek Piłsudski", profesora Jana Sarapatę w popularnym serialu "Na dobre i na złe", Molskiego, dyrektora radia, w "Zaginionej" i doktora Krzysztofa Siennickiego w "Glinie".

Beata Sabała-Zielińska to wieloletnia dziennikarka Radia Zet, autorka bestsellera "TOPR żeby inni mogli przeżyć" oraz innych książek o tematyce górskiej i podhalańskiej: "Zakopane odkopane, czyli lekko gorsząca opowieść góralsko-ceperska", "Zakopane nie ma przebacz!", "Radioaktywna Sabała, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego", "Jak wysoko sięga miłość" oraz "Dom bez adresu. Pięć Stawów". Od kilku lat pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie prowadzi rozgłośnię studencką UJOT FM.

Krzysztof Wałecki – polski muzyk rockowy, wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Urodził się w Puławach. Już jako dziecko uczęszczał na lekcje nauki gry na instrumentach:  pianinie i flecie prostym, jednak dopiero później odkrył swój wiodący instrument- gitarę.

Karierę muzyczną zaczynał w zespole Hell jako gitarzysta solowy.

W latach 1982-1983 w trakcie zasadniczej służby wojskowej, stanął na czele formacji „Rogatywka”, wsytępując z nim m.in. w na Festiwalu zielonogórskim oraz w Turnieju Młodych Talentów.

Po zakończeniu służby wojskowej rozpoczął pracę w Warszawskim Ośrodku Kultury, gdzie pracował jako instruktor muzyczny.

W latach 1983-88  roku współtworzył zespół Sapo, z którym wystąpił m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W 1989 roku jego kariera została przerwana przez czasowy paraliż krtani. Głos stracił na okres niemal trzech lat.

Na początku lat 90. został zaproszony do współpracy z zespołem Person, z którym nagrał dwie płyty – Czas Miłości oraz Kto Tu Namieszał?. Po odejściu z zespołu w 1993 roku współtworzył duet Country Road.

Najintensywniejszy rozwój jego kariery nastąpił  w 1995 r., kiedy to za sprawą Wojciecha Pogorzelskiego, dołączył do zespołu Oddział Zamknięty. To właśnie z tym zespołem nagrał  płytę Parszywa 13, debiutując również jako autor tekstów.

W roku 2000 odszedł jednak z Oddziału Zamkniętego, na rzecz autorskiego projektu Vintage (oficjalnie założonego w 2005, a rozwiązanego w 2016r.), z którym wydał dwa albumy – Vintage No. 1 i Wielki Zen.

W 2002 roku wygrał casting na odtwórcę głównej roli Quasimodo w polskiej edycji „Notr-Dame de Paris”.

W 2016 powrócił do zespołu Oddział Zamknięty, którego jest członkiem po dzień dzisiejszy.

Dodatkowo w 2018 był liderem formacji pop-rockowej o nazwie V2.

Okazyjnie współpracuje w duetach z Jerzym Styczyńskim oraz Darkiem Pietrzakiem

Kamila Kajak-Mosejcuk swoją przygodę z tańcem rozpoczęła gdy miała 10 lat. Na swoim koncie ma wielokrotne Mistrzostwa i Vice Mistrzostwa Polski oraz zwycięstwa i finały największych Turniejów Tańca Towarzyskiego w kraju i na świecie m.in w Anglii, Niemczech, Czechach, Austrii, Danii, Rosji, Chinach, we Włoszech, na Ukrainie, na Słowacji i wielu innych…
Z Andrejem zaczęła karierę w 2009 roku. Do ich największych osiągnięć zaliczamy:

3 – krotne Mistrzostwo Polski Par Zawodowych

Złoty medal na GERMAN OPEN w kategorii Rising Stars

Brązowy medal na największym turnieju na świecie BLACKPOOL DANCE FESTIVAL w kategorii Rising Stars

Finał Pucharu Świata w Moskwie

Półfinał Mistrzostw Świata

Półfinał Mistrzostw Europy

Wielokrotne zwycięstwa oraz finały na największych Turniejach na świecie m.in w Japonii, Chinach, Malezji, Korei, Makau, Anglii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Bułgarii, Rosji, Austrii, na Ukrainie, na Tajwanie, we Włoszech i wielu innych.

Kamila brała udział w kilku edycjach najbardziej popularnego telewizyjnego show  „Taniec z Gwiazdami” W pierwszej edycji programu wytańczyła Kryształową Kulę z Olivierem Janiakiem, a w V z Krzysztofem Tyńcem. W IX edycji znalazła się w półfinale z Jay’em Delano.
W 2011 roku razem z mężem otworzyła Szkołę Tańca „Polish Club”. Ich pary osiągają ogromne sukcesy nie tylko w Polsce, ale również na arenie międzynarodowej:

Tancerze szkoły  zapraszani są do najpopularniejszych telewizyjnych show, takich jak „Jaka to melodia” czy „Taniec z Gwiazdami”. Kamila posiada licencję sędziowską WORLD DANCE COUNCIL  zezwalającą na sędziowanie wszystkich Turniejów WDC, licencję sędziego I (najwyższej) kategorii Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz jest licencjonowanym instruktorem tańca sportowego.

Karolina Leszko urodziła się w 1986 r. Pochodzi z Krakowa. Jest absolwentką wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Przełomowym momentem jej kariery wokalnej było zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Korowód podczas Grechuta Festival 2009, czego efektem jest płyta "Ścieżki przedeptane" .

Szerokiej publiczności Karolina Leszko dała się poznać jako uczestniczka telewizyjnych programów muzycznych The Voice of Poland ( 2011, 2015) , Must be the music(2014) otaz THE FOYR (2010).

W 2017 roku wystąpiła ze swoim singlem "Oboje wiemy" w koncercie DEBIUTY podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

 

Karolina Leszko współpracowała z: Grażyną Łobaszewską, Kasią Kowalską, Hanną Banaszak, Justyną Steczkowską, Zbigniewem Wodeckim, Staszkiem Soyką, Markiem Piekarczykiem oraz Jackiem Wójcickim oraz wieloma innymi artystami.

Karierę rozwija nie tylko w Polsce – w 2013 roku nawiązała stałą współpracę z kilkoma renomowanymi orkiestrami w Norwegii, z którymi koncertuje do dziś.

 

Dnia 20 września 2019 roku, na koncercie Michela Buble w krakowskiej arenie, Karolina spełniła jedno ze swoich największych marzeń. Podczas wspólnego wykonania piosenki When I Fall In Love artysta porównał jej głos do Celine Dion. Duet ten stał się medialną sensacją ( zarejestrowany film w ciągu kilku dni osiągnął ponad milion odsłon).

 

Obecnie pracuje nad autorską płytą pt. „Wreszcie”.

Monika Biederman-Pers, sopran, urodzona w 1988 roku. Jako aktorka scen muzycznych,ratownik medyczny rozpoczęła studia I stopnia w Instytucie Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie Student II stopnia w klasie śpiewu solowego dra hab. Katarzyny Suskiej -Zagórskiej na Akademii Muzycznej w Krakowie. Swą przygodę z muzyką rozpoczęła jako uczennica średniej szkoły na przeglądach piosenki francuskiej oraz chórzystka Chóru Nowodworskiego . W tym samym czasie rozwijała swe umiejętności aktorskie oraz zdolności taneczne pod opieką instruktorów w SCKM oraz Szkole Tańca Towarzyskiego w Domu Kolejarza w Krakowie. Ukończyła Średnią szkołę Muzyczną oraz Krakowską Szkołę Teatralną i Filmową przy Teatrze Ludowym w Krakowie. Od momentu podjęcia studiów na Wydziale Wokalno-Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Katowicach uczestniczyła w wokalnych kursach mistrzowskich pedagogów oraz śpiewaków. Brała udział w studenckich produkcjach muzycznych takich jak:”Halka”St.Moniuszki,”Chiama la liberta chiama” E.Knapika .Współpracowała z dyrygentami: Tomaszem Tokarczykiem, Ryszardem Źróbkiem, Rafałem Marchewczykiem Uczestniczyła także w wakacyjnych kursach wokalistyki operowej Krynicy Zdroju. Równocześnie występowała jako solistka z Krakowską Orkiestrą Staromiejską.

Zaraz po studiach I stopnia podjęła pracę na stanowisku artysta chóru w Operze Krakowskiej biorąc udział w licznych produkcjach m.in.:Tosca, Baron Cygański, Helena, Zemsta Nietoperza, Trubadur, Eugeniusz Oniegin, Miłość Do Trzech Pomarańczy, Halka. Obecnie uczestniczy w kursach mistrzowskich Theru Yokyshara, Mariusza Kwietnia, Gerharda Karyego czy Bolesława Pawlusa. Od maja tego roku owocnie współpracuje z Orkiestrą Straussowską Obligato pod dyr. Jerzego Sobeńki oraz Towarzystwem Straussowskim którego prezesem jest Jolanta Suder. Występowała jako solistka na Summer Music Festiwal w Wieliczce oraz Muzyka u Źródeł w Lądku Zdroju oraz XXIX międzynarodowym festiwalu muzyki sakralnej Gaude Mater w Częstochowie. Latem podczas festiwalu w Lądku Zdroju zagrała w kabarecie”Mały Gigolo czyli romans w kurorcie”reż.Ewa Warta-Śmietana.

Organizatorka koncertu dla Wandy Polańskiej z udziałem znakomitego Bolesława Pawlusa.

 

W 2019 roku wcieliła się w postać Kornelii w operowym spektaklu studenckim Juliusz Cezar pod dyr. Paula Eswooda reż.Błażej Peszek.

Od maja 2019 r tworzy duet muzyczny – Singing&Dancing Duo Performance - z Piotrem Karzełkiem (baryton). Jako duet po raz pierwszy wystąpili  na deskach Filharmonii Krakowskiej. Od tamtej pory wspólne przedsięwzięcia muzyczne artystów można podziwiać także w internecie.

Alicja Szkamruk - z wykształcenia aktorka i logopeda medialny, a także psycholog w rozwoju mowy dziecka na tle psychologiczno-rozwojowym. Od lat najmłodszych aktywnie działa w sporcie. Jej pasją stały się ultramaratony, biegi górskie i OCR. Obecnie głównie i z największą przyjemnością poświęca się roli bycia mamą i trenerem personalnym w klasycznym treningu siłowym jako Alice Fitnessmom i w elektroterapii w BodyTec20+. Aktywnie wspiera wiele akcji społecznościowych mających na celu pomoc społeczeństwu w walce z chorobami i otyłością m.in. „Odchudzamy Polskę z Evą Lawrence”, czy „Europejski Tydzień Sportu” z Be Active. O sobie pisze „Problem autyzmu nie jest mi obcy, jest to temat bardzo aktualny i częsty wśród dzieci. Dotyka on również osoby w mojej najbliższej rodzinie, dlatego tez bez zawahania przyjęłam propozycje zostania ambasadorem Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej. Warto dawać dobro, ono wraca do nas podwójnie.”

Witold Szczepan Romanowski - ur.1945 inż.budownictwa ogólnego.Od roku 1989 Prezes Zarządu SBM DEMBUD. Wieloletni Radny Rady Warszawy i Rady Dzielnicy W-wa Wola. Jestem osobą z dużym doświadczeniem życiowy z porażkami ale też z kilkoma ciekawymi projektami zakończonych sukcesem.

Witold Szczepan Romanowski - ur.1945 inż.budownictwa ogólnego.Od roku 1989 Prezes Zarządu SBM DEMBUD. Wieloletni Radny Rady Warszawy i Rady Dzielnicy W-wa Wola. Jestem osobą z dużym doświadczeniem życiowy z porażkami ale też z kilkoma ciekawymi projektami zakończonych sukcesem.

Witold Szczepan Romanowski - ur.1945 inż.budownictwa ogólnego.Od roku 1989 Prezes Zarządu SBM DEMBUD. Wieloletni Radny Rady Warszawy i Rady Dzielnicy W-wa Wola. Jestem osobą z dużym doświadczeniem życiowy z porażkami ale też z kilkoma ciekawymi projektami zakończonych sukcesem.

Witold Szczepan Romanowski - ur.1945 inż.budownictwa ogólnego.Od roku 1989 Prezes Zarządu SBM DEMBUD. Wieloletni Radny Rady Warszawy i Rady Dzielnicy W-wa Wola. Jestem osobą z dużym doświadczeniem życiowy z porażkami ale też z kilkoma ciekawymi projektami zakończonych sukcesem.